BUDOWNICTWO ZABYTKOWE

termoizolacja

SFEROLIT®
sektor zabytkowy

Nanoizolacja, cienkowarstwowa powłoka termoizolacyjna o konsystencji emulsji wodnej o szerokim zastosowaniu w budownictwie zabytkowym: obiekty sakralne, kamienice, zamki, pałace, obiekty użyteczności publicznej. Powierzchnia przed aplikacją powinna być czysta i sucha. Powierzchnia musi być zagruntowana preparatami gruntującymi, przeznaczone dla budownictwa zabytkowego. Na powłokę SFEROLIT® można aplikować cienkowarstwowe tynki renowacyjne, farby elewacyjne, farby akrylowe. SFEROLIT® zapewnia skuteczną ochronę nie tylko termiczną ale także ochronę przed kondensatem, a przegrody budowlane mają zapewnianą prawidłową paroprzepuszczalność. Pokryta farbami powłoka SFEROLIT® zapewnia bezpieczeństwo przed UV jak i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku do 50%. Pokrytą powłokę SFEROLIT® farbami elewacyjnymi, można myć ciśnieniowo. Grubość aplikowanych powłok: od 0,5mm do 5mm DFT (suchej powłoki). Grubość powłok zależna jest od ilości aplikowanych warstw.

elewacje, dachy, fundamenty, wieńce, stropy, poddasza

kanały wentylacyjne, korytarze, klatki schodowe

sufity, ściany, posadzki, wieńce, sztukateria

glify okienne i drzwiowe, balkony, tarasy

posadzki pod deskę, granity, marmury, sklepienia

piwnice, bunkry, lochy, katakumby, podziemia

Produkty dla sektora ochrony zabytków

Rekomendowane typy SFEROLIT® uzależnione są od rodzaju powierzchni do aplikacji, warunków otaczających, klimatu, stężenia oparów i przede wszystkim temperatur eksploatacji.

temperatury eksploatacji
-50⁰C +150⁰C

temperatury eksploatacji
-60⁰C +120⁰C

SFEROLIT® - termoizolacja i masa do dekoracji ścian

Dekoracyjna masa SFEROLIT® ociepla wnętrza zastępując do 10cm wełny skalnej, a tym samym jest dekoracją ścian. Idealna masa do realizacji dekoracyjnych, artystycznych na ściany wewnętrzne i zewnętrzne.

Termoizolacja nie zmienia architektury budynku

Powłoka termoizolacyjna SFEROLIT® jest powłoką elastyczną, cienkowarstwową o grubości od 0,5 do 5mm, która nie zmienia architektury budynku i jest rekomendowane przez konserwatorów zabytków. Powłoka posiada właściwości, które izolują już przy grubości 0,5 mm a aplikowanie np. na sztukaterię, nie zmienić jej kształtu, charakteru. Po aplikacji będzie taka sama jak przed z tym, że jest chroniona przed UV, wilgocią, pleśnią i grzybami.

Zapobieganie mikropęknięniom

SFEROLIT® jest powłoką elastyczną, wydłużenie do 600% przez co znakomicie nadaje się na powierzchnie, które mają mikropęknięcia na ścianach, sufitach i je eliminuje. Jeżeli ściany bądź sufity mają bardzo dużo mikropęknięć, można dodatkowo zastosować dodatkową warstwę włókniny z włókna szklanego i zamalować powłoką SFEROLIT®. W ten sposób powierzchnia zabezpieczona jest przed mikropęknięciami na długie lata.

Paroprzepuszczalność klasa średnia

SFEROLIT® posiada klasę średnią paroprzepuszcalności. Chroni przegrody budowlane od wody i wilgoci oraz kondensatu. Jest powłoką oddychającą, nie przepuszcza do środka wilgoci a dodatkowo oddaje wilgoć z wnętrza przegrody budowlanej.

Klasyfikacja ogniowa Bs1d0

SFEROLIT® zgodnie ze swoją klasyfikacją ogniową może być stosowany wewnątrz pomieszczeń, w obiektach zabytkowych i sakralnych pod ścisłą opieką konserwatora zabytków. Powłoka termoizolacyjna jest ekologiczna i nie wydziela żadnych toksycznych gazów, ani dymu.

Eliminuje 100% mostków termicznych

SFEROLIT® jest elastyczną, trwałą i jednolitą powłoką, która swoimi właściwościami eliminuje 100% mostków termicznych. Cienkowarstwowa powłoka termoizolacyjna może być stosowana jako jedyna termoizolacja na budynku zabytkowym i nie zmienia architektury budynku. SFEROLIT® poprawia efektywność energetyczną budynku.

Termoizolacyjna nanoizolacja zwiększa kubaturę budynku

SFEROLIT® jest cienkowarstwową powłoką termoizolacyjną, która swoimi właściwościami przy grubości kilku mm zastępuje do kilkunastu cm wełny skalnej. Zastosowanie termoizolacji SFEROLIT® wewnątrz pomieszczeń zwiększa kubaturę budynku. Jest to bardzo istotne w przypadku inwestycji podczas której wykonywane są prace termomodernizacyjne. W przypadku modernizacji istniejącego budownictwa, można zyskać na wysokości pomieszczeń lub na szerokości pomieszczeń.

Efektywność energetyczna budynku

SFEROLIT® posiada ponadprzeciętne parametry termoizolacji, m.in. przewodność cieplna wynosi λ 0,0012 W/mk, współczynnik przenikania ciepła 1,29 – 2,2 W/m²·K, TSR % 89,43, emisyjność 0,98, SRI 114 oraz eliminuje 100% mostków termicznych. Taki produkt o grubości kilku mm potrafi zastąpić do kilkunastu cm wełny skalnej, a efekt jest znacznie lepszy. Budynek nie tylko ma zwiększoną efektywność energetyczną ale także podnosi klasę energetyczności budynku podczas audytu energetycznego, a finalnie zwiększa cenę nieruchomości i staje się atrakcyjniejsza rynkowo.

Rekomendacja

Przykładowe realizacje

Wykorzystanie powłoki SFEROLIT® jako materiału termoizolacyjnego wewnątrz budynku izolując ściany (grubość warstwy izolacyjnej wyniosła do 3 mm – mokrej warstwy). Aplikacja zapewniła wysoką jakość i szybki termin realizacji usługi. Obiekt sakralny w Częstochowie, 900m od Jasnej Góry.

Wykorzystanie powłoki SFEROLIT® jako materiału termoizolacyjnego wewnątrz budynku izolując ściany, stropy drewniane (grubość warstwy izolacyjnej wyniosła do 3 mm – mokrej warstwy). Aplikacja zapewniła wysoką jakość i szybki termin realizacji usługi. Obiekt zabytkowy, hotelowy w Klukach koło Bełchatowa.

Wykorzystanie powłoki SFEROLIT® jako materiału termoizolacyjnego na zewnątrz budynku izolując stropy (grubość warstwy izolacyjnej wyniosła do 3 mm – mokrej warstwy). Aplikacja zapewniła wysoką jakość i szybki termin realizacji usługi. Obiekt mieszkalny.