PRZEMYSŁ CIĘŻKI

termoizolacja

SFEROLIT®
przemysł ciężki

Nanoizolacja, cienkowarstwowa powłoka termoizolacyjna o konsystencji emulsji wodnej o szerokim zastosowaniu w przemyśle ciężkim: huty szkła, huty metali, przemysł motoryzacyjny, kopalnie, przemysł metalurgiczny. Powłoka SFEROLIT® aplikowana w systemie z podkładem antykorozyjnym APM PRIMER o klasie antykorozyjności C5 , powłoką SFEROLIT® i wierzchnią warstwą epoksydy wodnej, zapewnia skuteczna ochronę nie tylko termiczną ale także ochrona przed kondensatem. System powłok ATENA NANO zapewnia bezpieczeństwo przed korozją, a wierzchnia warstwa chroni przed agresywną chemią zasadową i kwasową. Wodoodporna powłoka o wysokiej odporności na ścieranie i mycie pod cieśnieniem. Redukcja temperatur do 70%. Grubość aplikowanych powłok: od 0,5mm do 5mm DFT (suchej powłoki). Grubość powłok zależna jest od ilości aplikowanych warstw.

linie technologiczne

piece, kotły, zawory

rurociągi, kominy

kadzie

piece do wypalania

piece hutnicze, hartownicze

Produkty dla przemysłu ciężkiego

Rekomendowane typy SFEROLIT® uzależnione są od rodzaju powierzchni do aplikacji, warunków otaczających, klimatu, stężenia oparów i przede wszystkim temperatur eksploatacji.

temperatury eksploatacji
-50⁰C +150⁰C

temperatury eksploatacji
-40⁰C +250/300⁰C

temperatury eksploatacji
-40⁰C +450⁰C

temperatury eksploatacji
-40⁰C +600⁰C

Rekomendacja

Przemysł motoryzacyjny - UE

Lider rynku światowego w produkcji łożysk dla sektora motoryzacyjnego wykorzystał technologię SFEROLIT® w izolacji pieców hartowniczych. Zastosowany system izolacji obniżył zużycie energii o średnio około 18% co wygenerowało bardzo duże oszczędności w skali roku i wdrożenie kolejnych inwestycji z wykorzystaniem naszej termoizolacji na kolejnych inwestycjach w kilku krajach. Ponadto powłoka termoizolacyjna obniżyła na tyle temperatury zewnętrzne pieców, że spełnia normy BHP i eliminujemy ryzyko poparzeń.