TRANSPORT LOTNICZY I KOSMICZNY

termoizolacja

SFEROLIT® - sektor
lotniczy i kosmiczny

Nanoizolacja, cienkowarstwowa powłoka termoizolacyjna o konsystencji emulsji wodnej o szerokim zastosowaniu w sektorze lotniczym i kosmicznym: szybowce, helikoptery, odrzutowce, samoloty pasażerskie, towarowe, promy kosmiczne. Powłoka SFEROLIT® aplikowana w systemie z podkładem antykorozyjnym APM PRIMER o klasie antykorozyjności C5 i powłoką SFEROLIT®, zapewnia skuteczną ochronę  termiczną, a także ochronę przed gwałtownymi zmianami temperatur (kondensatem). Ultralekka powłoka o objętości podobnej do powietrza atmosferycznego (znikome obciążenie konstrukcji). Wodoodporna powłoka o wysokiej odporności na ścieranie. Redukcja temperatur do 70%. Grubość aplikowanych powłok: od 0,5mm do 5mm DFT (suchej powłoki). Grubość powłok zależna jest od ilości aplikowanych warstw.

kabiny samolotów

skrzydła, komory

całe wnętrza samolotów

hangary lotnicze

skrzynie transportowe

kabiny promów kosmicznych

Produkty dla sektora lotniczego i kosmicznego

Rekomendowane typy SFEROLIT® uzależnione są od rodzaju powierzchni do aplikacji, warunków otaczających, klimatu, stężenia oparów i przede wszystkim temperatur eksploatacji.

temperatury eksploatacji
-40⁰C +120⁰C

temperatury eksploatacji
-40⁰C +250/300⁰C

temperatury eksploatacji
-40⁰C +450⁰C

temperatury eksploatacji
-40⁰C +600⁰C

Rekomendacja

Virgin Galactic – The Spaceship Company

Produkt cienkowarstwowej nanopowłoki termoizolacyjnej naszej produkcji został zastosowany w promie kosmicznym Virgin Galactic – The Spaceship Company. Ultralekka powłoka o gęstości nanocząstek zbliżonej do objętości powietrza atmosferycznego.